Omatehtud toidud kalast

Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Re: Omatehtud toidud kalast

Postitus Postitas sepaonu »

Viimase pildi kalade värv on küll #10/11 klaasist, mis kaanega ufo see sul on, õhuregulliaugud, korstent pole ?
Äkki leiad salajastest pildifailidest eemalt tehtud klõpsu kah.
Kunagi, kui propaaniballoonide kohustuslik vahetus toimus, siis enamus sai ära antud, pärast arve pealt vaatasin, äkki 1-2 € andsid vana ballooni eest aga ei viitsinud sinna tagasi võtma minna, äkki üks vana on veel olemas. Mingi mõte on keerlenud peas, et võiks grilliks vormistada.
Osaval kalamehel on alati õnne.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Mul ahjusid mitmeid 8-) See jah selline silinder pooleks,kaanega,külgedel õhuaugud,korstent pole.Kui kellelegi huvi pakub,siis nipp on ka(nagu enamus asjade puhul),ilmselt pole küll minu leiutis,kuid võti on lepa puus.Parim suitsukala saab lepa puuga.Killuke siit ja teine sealt olen infot kogunud ja endajaoks sellise,mulle väga sobiva lahenduseni jõudnud.Grillil söed põlema.Neli väikest lepa halgu vette ligunema.Kui söed on valmis,siis sütepeale need neli märga,lamedat lepahalgu (minu grillile mahub neid neli)ja kala restile ning kaan peale.Söed annavad paraja kuumuse (eks iga ahi natuke erinev)märjad halud aga suitsu.Kui oma ahju tunned,siis oskad kõik nii sättida,et sütt ja kuuma jagub parajalt ja halud annavad piisavalt kaua suitsu,ilma et nad põlema süttiksid.Lepa suits annab kalale väga ilusa värvi ja hea maitse.Sellisel moel saab suitsuahju omamata ka grillil väga head suitsukala valmistada.Nagu juba mainitud,siis mul ahje mitmeid ja nii mõnedki nipid veel varuks,kuna asja vastu huvi ja sellega tegeletud lapsepõlvest saati.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Lapsepõlvest mäletan,et maal ehitati vana suitsuahju asemele uus ja uhke.Sisse mahtus kaks resti,kumbki nii ruutmeetrine.Hiilgeaegadel tossas ta pea iga päev,sest ka naabrid kasutasid teda.Kalakogust,mis sellest ahjust läbi on käinud ei suuda keegi ettegi kujutada.Nüüd näeb ta välja selline,aga teeb ilusat kala siiamaani.
DSC_0669.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

Kui on forell ja nagu ei tea mida temaga ette võtta,soolakala ei taha,suitsuahju pole,suppi teha ei viitsi jne,siis võiks teha ühe korraliku pannitäie praeforelli.Väga hõrk ja maitsev ja pole tarvis muretseda,et forelli kohta selline lihtlabane lähenemine.
IMG_0696.JPG
T.H

Postitus Postitas T.H »

Traditsiooniliselt maal esimesel mail esimene suitsu latikas.Peale hõrgutiste kõhust eemaldamise (need läksid pannipeale)jäi kahest ja poolest kilost kaks alles,praeguseks kõik juba otsas aga järgmine nädalavahetus midagi kindlasti jälle.
DSC_1576.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Eile võtsin kaasa paar pätsi jõe äärest, dildokalad
m3.jpg
m5.jpg
ja täna ajasin oma rahakapimonstrumile tule alla.
Kohutavalt tuuline ilm oli, üsna pessimistlikult olin meelestatud aga
üllatavalt hea ja mahlane suitsukala tuli.
m12.jpg
m13.jpg
m14.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Suitsukalapasta.
Panin kikilipsumakaronid keema, teise väiksemasse potti kuivatatud tomatid vähese veega hauduma. Tomat haudunud, siis lisasin sojakoore (ilmselt teistel toidu/vahukoor), spinatit ja jätsin hauduma. Pasta taldrikule, suitsukala tükid peale(mul haug), kaste peale, karu-ja murulauk, tüümian.
m16.jpg
m17.jpg
m18.jpg
m19.jpg
m20.jpg
m21.jpg
Kasutaja avatar
muruvana

Postitus Postitas muruvana »

T.H kirjutas: 14 Apr 2021, 23:32 Kui on forell ja nagu ei tea mida temaga ette võtta,soolakala ei taha,suitsuahju pole,suppi teha ei viitsi jne,siis võiks teha ühe korraliku pannitäie praeforelli.Väga hõrk ja maitsev ja pole tarvis muretseda,et forelli kohta selline lihtlabane lähenemine.IMG_0696.JPG
:D Kirikuvande alla ikka lähed. Kadedus räägib. Kui ma ennast välja saan näitan teile forellipasteeti!
Vasta