"Lollid" küsimused

Kasutaja avatar
muruvana

Re: "Lollid" küsimused

Postitus Postitas muruvana »

sepaonu kirjutas: 17 Jaan 2021, 11:40 kas kidata konksude mittekasutamine on seotud hirmuga, et jubedalt ja kindlasti tahaks kala kätte saada aga äkki läheb ära ?
Kui forellibordelli, ehk kasvatusse minna oma raha eest vikrit kakkuma, siis ilma kidata saab päev otsa jalge eest tagasi sopsutada kalu ja õhtul käsi laiutada, et s..t päev. Juss kakub ka kidad maha, aga mul sellepärast parem uni ei tule, kui kala möllab mul 15 meetrit tirides konksu otsas, siis see kidaga konksu küljest lahtipäästmine ei tundu liiga hull kala retsimine selle kõrval-mu meelest.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu »

muruvana kirjutas: 17 Jaan 2021, 23:27 kidaga konksu küljest lahtipäästmine ei tundu liiga hull kala retsimine
Ma igaks juhuks mainin, et mina pole retsimise(kunagi keegi mulle ütles, et eks sepaonu vastutustundliku kalastajana kindlasti kasutab kidata konkse jms "moraal" ) teemat puudutanud ja veelvähem tahan ma kellegagi vaielda teemal C & R /kala kui ainult söök/valiv kalastus jms.
See minu lähtekoht on lihtne, ma ise maha vajutanud masskala puhul kida ja loomulikult on lihtsam konksu kätte saada. Lolli küsimuse mõte oli see, et mittemasskala, tavaline kalapüük, äkki isegi lühike ja passiivsel ajal, ennustus näiteks, et kui kõik hästi läheb, siis selle lõigu pealt saame ühe sobivas suuruses söögikala jakui see juhtub, siis võtame ja sööme. Kas sellises olukorras kardame kidatut ja loodame, et kida aitab meid kahvani või pole hirmu, sest läheb ju minema neid ka kidaga konksuga.
Vahepalana selline jutuke, et kui mina kunagi väga ammu sumpasin jala läbi paksu lume 7da kilomeetri peale peipsil ja siis sain seal paar tundi sääsevastsega tobedaid kiiskasi, siis tuli üks mees suuskadel, naks auk sisse, käpikuid ära võtmata sebis ja heegeldas jää peale 3-4kg ahvenat ja kadus oma suuskadega silmapiiri poole. Kunagi hiljem sain selle mehe sikutaskut kah uurida, konksude asemel olid teravaks käiatud traadid.
Vormistab siis uue lolli küsimuse, millel põhineb hirm, et läheb hullult kala ära ilma kidata, kui pole proovinud?
Osaval kalamehel on alati õnne.
Kasutaja avatar
muruvana

Pole kidata putukaga püüdnud, südame peale mõtlen, kui mingi pooleteisekilone peaks ära minema, on sellega hambad.
Hõbedane

Postitus Postitas Hõbedane »

Ma uuriks, palju ja tihti Te oma liine puhastate? Saan aru, et tänapäeval on valik suur ja palgad head aga liini eluiga sõltub ju päris palju tema eest hoolitsemisest! On kellegil ka mõni ise-tehtud agregaat selleks?
ha_

Postitus Postitas ha_ »

Hõbedane kirjutas: 18 Jaan 2021, 19:33 Ma uuriks, palju ja tihti Te oma liine puhastate? Saan aru, et tänapäeval on valik suur ja palgad head aga liini eluiga sõltub ju päris palju tema eest hoolitsemisest! On kellegil ka mõni ise-tehtud agregaat selleks?
Pehme puhas kalts. Selleks on ka mingi hea vedelik olemas, mis ta libedamaks ja hüdrofoobsemaks teeb aga seda pole proovinud.
“The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten”
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Mul on üks minust oluliselt vanem sõber, kellel palju häid ütlemisi , muu hulgas kutsub tamiili juhtmeks, ju see liin on siis vast heitenöör ;)
Ise pesen, kui tunnen, et määrdunud/kare ja siis ka kampaania korras, et see vist tahab, no teeme teised ka.
Lappan nööri kaussi, soe vesi peale ja fairyt kah natuke, et mingi vaht tekiks ja jätan seisma pooleks kuni tunniks. Siis lappan kraanikaussi tõmmates svammi vahelt läbi ja loputan ära. Edasi lappan köögi põrandale läbi puhta kaltsu ja jätan sinna vedelema veerand tunniks, põrandakütte peal on täiesti kuiv 5-15 min jooksul. Edasi kaks varianti, kas läbi möglase (line speed/line dressing vms) kaltsu otse rullile või järgmisesse kaussi. Erinevaid möglasi ära kulutanud ja mingit erilist vahet pole tundnud, et üks parem või teine sitem. Ise arvan, et pesu on olulisem, kui tarkade molekulidega pläga. Ju kohe peale hooldust võib kalale kah minna aga ma olen päev ennem teinud, mingit muud seletust sellele pole, kui vist lugesin, et nii oleks parem teha. See koht, et peale üleööseismist käi veel kaltsuga üle sai kah loetud aga seda pole viitsind teha.
Kasutaja avatar
muruvana

Kui aega on rohkem teen nagu sepaonu, kui vähem kerin kodus põrandale, lasen paar korda fayrise kaltsu vahelt läbi, siis niiske kaltsuga üle ja paar tiiru silikooniga. Kui üldse aega ei ole kerin jõe ääres pikalt lahti ja teen paar ringi silikoonikaltsuga. Aitab kõvasti, mul on kõige vanem nöör 4 hooaega vana ja veel pole väsimise märki. Aga raudselt on see kogu lendõngenduse juures kõige tüütum tegevus.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Mind kummitab juba mõnda aega selline üli loll,no üdini loll küsimus,et kas lendõngega kalapüük kedagi ka päriselt,tõeliselt huvitab?Kas ja kuipalju keegi ka veeäärde on jõudnud?Oli siis päev selline või teistsugune ja juhtus siis seda või teist?Emotsioonid,mõtted,järeldused,plaanid ...?
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Viimases hädas võid mulle helistada, ma räägin vastu sulle, mitte ainult ei kuula. Ma siin foorumis ei saa praegu palju rääkida, esiteks püüan särge, teiseks ma pean ootama sind järele, sul vähemalt 30 prääksu vähem, kui mul. Ja muidugi see foorum on ajast ja arust, pole isegi sellist elementaarset nuppu, mida muljuda
flyfishing.jpg
Kasutaja avatar
muruvana

Ma ikka väga tahan vee peale. Aga sellega on selline, asi et pea ja hing peab puhas olema enne kui lendõnge kätte võtad. Muidu istud seal jõe ääres ja mingi vale asi piinab ja painab. Mingit muret ja jama ei ole jõe äärde vaja tirida, see tiksub seal edasi.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Kes on hetkel "Põhja-Norra prussakas" ?
Mäng käib kiiruse peale.
Auhinda pole.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Prussakate pilti kah, soome ja norra oigavad
kytt.jpg
Selgituseks niipalju, et ühes norra artiklis neid nii nimetati.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Et siis ka üks loll küsimus,miks nad prussakad on ja mispärast oigama paneb?
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Ei tea, kõik kohalikud vihkavad seda võõrliiki. Norra maksab iga mahalöödud gorbuusha eest 150nok, kalurid võrgutavad ja teenivad hoolega. Kasvandusest lahtipääsenud lõhed katsutakse samamoodi kätte saada ja makstakse extra, see arusaadav mulle, läheb jõkke koos loodulikuga ja solgib ja nõrgendab tõugu. Kas ja mida paha see küürakas teha saab, ei tea. Sõber samas saatis pildi, et kohe läheb söömiseks
küür.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

Eks tahakski kohati rohkem selgust saada,sest loll on loll olla.Mis selle vihkamise põhjused võiksid olla? Mingid sellel liigil esinevad ja teistele kanduvad haigused,konkurents (toidule,koelmutele),mingi ebausk ja lihtsalt välimus ei meeldi? Selle medali teine külg,mõne teise liigi üle mõistuse meeletu kaitsmine millest samuti on kohati üsna keeruline aru saada (meil näiteks harjus ja tõugjas),forellijõest tabatud haugide põõsasse viskamine jne. Lollil küsimusi jagub.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Siin prussakateemas pigem see, et vanaisast alates on atlandi lõhe, merikas ja kohati ka merepaalia olnud, neid on harjutud omadeks pidama, püüdma, sööma jne Nüüd sumbalõhe jamad, nüüd võõrliik gorbusha, ju ta ikka solgib midagi, muidu ei makstaks ta tapmise ja eemaldamise eest.
https://thebarentsobserver.com/en/clima ... ve-species
j20.jpg
Eks venemaa poolt on muid asju ka tulnud, kuningkrabi, kõik oigasid, praegu suur äri, keegi enam ei räägi, et mida kõike paha ta teeb. Meil euroopa/ameerika naarits. Mudilaplahvatus. Alguses segas põhjarannikul siiapüüki, nüüd saartel neid rohkem haugi kõhtudes, kui emakala või ogalikku. Mida see mudil kõigile teistele kalaliikidele tähendab kokkuvõttes ja pikemas plaanis, kes seda teab.
Ega sedagi tea, praegu tundub ulmena, äkki kunagi see küürakas lõhe meil kah platsis.
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 17 Juul 2021, 23:06 Ega sedagi tea, praegu tundub ulmena, äkki kunagi see küürakas lõhe meil kah platsis.
Ega päris kindel ei saa selles ilmselt kumbagi pidi olla (et siis on kunagi või pole),väidetavalt olla siin maailmas täiesti kindlad asjad vaid maksud ja surm.Kõigest ei viitsi jõeääres pilti teha aga praegu oleks asjaette läinud.Sain täpselt gorbusha välimusega turva,suure küüruga,selline kilo ringis kala aga oluliselt lühem kui teised samas kaalus turvad.Oli kokku surutud nagu lõõts,igati kummaline vaatepilt.
Risto

Postitus Postitas Risto »

sepaonu kirjutas: 17 Juul 2021, 23:06 Mudilaplahvatus. Alguses segas põhjarannikul siiapüüki, nüüd saartel neid rohkem haugi kõhtudes, kui emakala või ogalikku. Mida see mudil kõigile teistele kalaliikidele tähendab kokkuvõttes ja pikemas plaanis, kes seda teab.
Mudil on ablas õgard ja sööb teiste kalade eest platsi puhtaks ja liigub ise mujale. Vist pidavat isegi marja sööma. Aga õnneks maitseb mudil ahvenale ja haugile.
Hõbedane

Postitus Postitas Hõbedane »

Kui juba võõrliikidest...siis eelmise neljapäeva õhtul oli kodurõdul lilli kastes kohtumine Päevasuruga. Pilt kahjuks ebaõnnestus aga mingi soti ehk saab...

päevasuru 16.07.2021.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

Tekkis selline "loll" küsimus,et millised on lemmik putukad? Meil foorumis peale 30ne liitunu,eeldan,et kõik kasutavad aegajalt lendõnge ja mingid putukad on saanud "südamelähedasteks".Kui keegi viitsiks vähegi toksida,siis võiks need lemmikud ära märkida.No näiteks kuni viie putukaga kolmes rühmas,et pinnakad,nümfid ja striimerid.Ei tea kuidas teistele aga minu jaoks oleks küll huvitav võrrelda,et kui palju neist ühtib ja kui palju on erinevaid lähenemisi.Variandina ka näiteks liigiliselt,et sellised parimad turva,forelli või mis iganes kala putukad.Kui keegi võtab vaevaks midagi toksida,siis kindlasti lisan ka omad lemmikud.
salakala

Postitus Postitas salakala »

Mul on sellised, suht ebahuvitav valik ilmselt:

Streamer/Lõhe:
Cascade
Undertaker
Green butt (mingisugune omaversioon https://flyclub.ee/download/file.php?id=685&mode=view)
Muddler

Wet:
Black Pennell

Dry:
Adams

Nümf:
Copper Joe
GRHE
T.H

Postitus Postitas T.H »

Kõigepealt tänud salakalale oma putukate kirjapaneku eest.Enda nimekirja koostada on üsna keeruline.Seda sellepärast,et enamuse putukaid seon mitte väga täpselt etteantud retsepte järgides vaid pigem omi variante,olles inspireeritud originaalidest.Kuna aja jooksul on seotud üsna palju erinevaid putukaid ja ka püütud väga paljude ja väga erinevate putukatega,siis on ka lemmikuid palju ja paari-kolme neist nimetada keeruline.Selline nimekiri siis putukatest,millised on läbi aastate ehk enam elamusi pakkunud nii jõeääres kui sidumispingi taga. Lõheputukad: Royal Coachman,Green Highlander,Silver Doc,Black Doc,Blue Doc,Blue Charm,Garry Dog. Striimerid: Woolly Bugger,Muddler,Mickey Fin,Black Ghost. Pinnakad: Adams,Klinkhammer,Daddy Long Legs,Elk Hair Caddis,G&H Sedge,erinevad põrnikad. Märjad ja nümfid:March Brown,Peter Ross,Teal Blue & silver,Red Tag,NC Spider,Hare`s Ear,Pheasant Tail.Muidugi meeldivat äratundmist kah,kuna kahe nimekirja peale kolm ühist lemmikut.
Kasutaja avatar
muruvana

Kuivadest klinku ja stimulaator. Tagid ja wollyd on alati kaasas aga kasutan neid päeva päästmiseks ja esimeseks valikuks ei kasuta. Üks oranzi kere ja alustiiva ning musta pealistiivaga lõhekas on olukordi päästnud, sellele olen tänuvõlgu. Royal Coachman muidugi.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Juhtus nii,et unustasin oma lemmikute hulgas mainida ühte ülivägevat iiri wet klassikat,Connemara Black`i.Elamusi selle putukaga kui palju ja mängumaad on selle putukaga igale maitsele.
Risto

Postitus Postitas Risto »

Lemmikuid ei ole aga püügiaega saavad kõige rohkem erinevad woollyd, tagid, squirmyd, rabbit zonkerid.
Vasta