Märjad putukad ja nümfid.

T.H

Re: Märjad putukad ja nümfid.

Postitus Postitas T.H »

Konksud suuruses 8,10,12 ja värvidest popimad roosa-orans (mida pildil pole)kollane ja must aga pole viga ka sinisel.Ja üldse,küsib siin suurusi ja värve aga endal pildil üks kuulsamaid NCS`eid Partridge & Orange,nokib niisama ja ajab puru silma ;)
Kasutaja avatar
muruvana

Postitus Postitas muruvana »

Ämblikud pidid õnne tooma, ei tea kuidas kalaga.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu »

T.H kirjutas: 31 Jaan 2021, 23:22 aga endal pildil üks kuulsamaid NCS`eid Partridge & Orange,nokib niisama ja ajab puru silma
Nagu Pipi Pikksuka puhul oli, ega ma kogu aeg ei valeta. Ma jutujätkuks sidusin jah aga selliste *North Country Spider* sugustega pole püüdnud küll. Nende mainitud flymfidega on nii, et kui ikka kala pigem sügavamal ja mingit ülespoole tõusmist või kahtlaseid pinna alt millegi võtmisi pole, siis kuulpea või tinaga raskustatud. Kui madalamast kah kala tulnud, siis kergemad, pisikesed kuulid ees, konks väiksemaks ja kergemaks. Selline mõte, et kle tulin sealt alla #6 streameriga, isegi vahepeal #4ga püüdsin, sain niipalju võtte/tagasi ja paneks nüüd hoopis selle aastaringi toimiva 8-12 ämbliku otsa mõte tundub võõras. Ise julgeks vast neid ujutada nõks ennem seda, kui ongi särg-säinas-turb ja konksud 8-10 kandis, kuuliga või ilma ja kala meelsasti kergitab ennast. Ei tea, pole kogemust. Panen siis otsa, kui veebruaris-märtsis hakkab selliseid pilte tulema siia, et ämblik kalal mokas 8-)
Hommikukohvi juurde seotud selline *Coch-y-Bonddu alias Brown & Peacock Spider* tundub oma silmale tag ilma tagita, pildil B175#10 aga ju teda võib suurena kah siduda, kasvõi #6 ja võiks praegu ka loosi minna.
v2.jpg
Osaval kalamehel on alati õnne.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Eks ta olegi nii,et aastaringne toimimine mingi putuka puhul ei tähenda seda,et ta aastaringi lipsu otsas peab olema.Kui kala võtab edukalt 1/0 konksul lõhekat ei näe mina ka mingit põhjust ämblikuga püüda.Samas,kui on olukord,kus oleks mõistlik ämblikuga püüda,siis vaatamata aastaajale ja kalale seon ta otsa ja püüan,seda pean ma aastaläbi toimiva putuka all silmas.Volli on ka aastaläbi toimiv putukas,paned 1 jaanuaril otsa ja püüad vanaaasta viimase päevani,kogu aeg võib kala saada aga kuradima igav on.Samas kui mingil hetkel tundub,et vot nüüd on õige hetk,siis vahet pole mis kuu ja kuupäev parasjagu on,seod lipsuotsa ja püüad ;)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 01 Veebr 2021, 22:20aga kuradima igav on
Õige, õnneks jah putukaid nii palju olemas, et igal ajahetkel võid toimivast reziimist lülituda ümber eiteakastoimib(agakontrollime) või malihtsalttahansellegapüüda reziimi ja vaheldus on värskendav.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Mul selline komme, et talvel seon, siis panen lihtsalt vahu tükkide peale putukaid teemade kaupa aga vahepeal tuleb karpi ka panna ja karpe korrastada. Sellel talvel seotud seda tüüpi nümfid.
v5.jpg
Koos vanade varudega muretsemiseks põhjust pole.
v7.jpg
mõni üksik koht tuleks ära täita 8-)
Osasi putukaid kampaania korras sidunud, need raskustamata faasanid sai eelmine talv seotud ja see aasta pole vaja siduda.
v8.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Kui voolu on, putukal mingit takistust sule näol kah , kuul tsentris, siis tõenäoliselt ta suurema osa ajast ujub konks allapoole nagu streamer. Ma seon sellise kuuliga osad, et ujub valepidi, konks üleval voolus, sama põhjas kolisedes. Vahest olen mõelnud selliste kuulide puhul ja selliste putukate puhul, kus seljakilp ka, et kummat pidi siduma peaks. Selle originaali käitumist vees vaadates
https://youtu.be/E4Al8cwkb4I
võib vist maha rahuneda ja vaadates kuidas ta meeleheitlikult jalgadega sebib peaks rohkem kummijalgu siduma.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Traadikerega ämblik, edasitagasi peene traadiga, lakk peale, kaelushäkkel omavärvitud püü.
v20.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

Igati asjalik ämblik,ma ise pole neid traadikehaga sidunud,aga miks ka mitte.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Ega ma päris täpselt ei tea, kas oli see putukas aga nime järgi eeldan, et oli siiski see. See oli üks septembri reis põhja norra, kus ma kahte järve meeleheitlikult piitsutasin lennukaga ja mittesittagit, spinna oli ka kaaasas, sellega kah mittesittagit aga ikka jätkasin spinnaga kontrollvisete tegemist, ära ei saanud minna, autoga oli kohale toodud ja kahe päeva pärast pidid üles korjama, ööbisin. Ükskord siis hakkas kala närima, plaks ja plaks spinnaga ja järsku sain aru, et jumala viskeulatuses kala, viskasin spinna maha ja rabasin lennuka, caddis maha ja paanikakärbes otsa ja nii uskumatu kui see ka ei tundunud, viska ja näribki. Seda võiks isegi uuesti siduda.
paanikakärbes.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Eelmisele veealusele muuvile lisa ja mõtlemisainet.
https://youtu.be/BHVejZnsJrU
Ise kommenteeriks seda muuvit nii, et see näide on valesti esitletud. Osa jutust on õige, saba või kasvõi minisaba suurendab ujuvust ja elavust, kõik kere või kaelusfiibrid samuti. Vale pool sellest on selles vaikses vees, kus testimine toimub neid siledakerelisi larvasi ujutada. Need on mõeldud kiire voolu jaoks ja minu arusaamist mööda on kõik need siledakerelised uv-pläga putukad tekkinud uuema aja nymfimistehnikate võidukäiguga, kus on lähipüük aknas, taskus/pocket ja kuna aknad vooluservades on lühikesed, püügisektor lühike, siis vajumiskiirus on kriitilise tähtsusega. Mida raskem ja siledam, seda kiiremini vajub. Ise mainiks veel juurde, et nymfimise oluliseim asi on sügavus. Kui kala on aktiivne, otsib sööki kesk ja pinnaveest, siis vahet pole, küll ta kergitab ennast. Kui kala on vastu põhja ja aeg on selline, et põhiliselt toitub põhja pealt ja sealt lendu läinud söögist, siis tuleb see nymf talle pea kohale saada ja selles suhtes õigesti raskustatud putukas on kõige tähtsam asi. Kiires voolus pole minu meelest mõtet rääkida sellisest ujumisest, nagu me räägime streameri ujumisest, seal keeriste sees liigub ka päris toit uperpallitades nagu eelmises videos näha ja sama teeb ka putukas.
T.H

Postitus Postitas T.H »

See on igivana vaidlus,et kuidas peaks nümfitama.Minuarust pole olemas sellist asja,nagu "õige nümfitamine".Eelneva sepaonu jutuga täitsa nõus,et tuleb aru saada,et milline tegevus oleks hetkel kõige mõistlikum.Need kolm tegurit,et millist kala ja millistes oludes püütakse ja milline on hetkel kala käitumine on väga olulised.Vastavalt vajadusele võib nümfitada põhjapealt ja peaaegu pinnast,nii ülesvoolu heites,kui allavoolu ujutades ja veel kümnel moel,mis nende eelnevate vahele jäävad.Olgu see tegevus milline tahes,kui ta annab parima tulemuse,siis ongi ta "õige".
Manused
Pinnakihist nümfitud säinad.
Pinnakihist nümfitud säinad.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Kle ma olen sind näinud isegi euronymfitamas :shock: , kui sa maakas ei tea, mis nymfitamist nii popi nimega kutsutakse, siis pead googeldama. ;) Aga lugu oli nii, et samal platsil olime kahekesi ja vist kala tuli järgi ja jäi lähedale seisma ja sa hakkasid nymfi ujutama ridvapikkuse nööriga ninaees käsi üleval, vist said vähemalt ühe kätte kah.
Kalad pildil kahtlaselt suured, panen ühe normaalse suurusega räime pildi kah. ;)
m1.jpg
ja see pole viimane pilt. Ühte märkasin soniga.
Tegelikult kevadine valge kala konksutamine üks ägedamaid püüke, päike särab, kalad aktiivsed, maa ei suuda vastu panna ja lajatan veel ühe päiksepildi, ikka häid inimesi on olemas, ütlevad, mis on äge püük, räägivad, mis putukad on head, isegi kohtasi näitavad.
v44.jpg
ha_

Postitus Postitas ha_ »

Mis silla all?
“The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten”
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 22 Veebr 2021, 20:14 Kle ma olen sind näinud isegi euronymfitamas :shock: , kui sa maakas ei tea, mis nymfitamist nii popi nimega kutsutakse, siis pead googeldama. ;)
Jaa,ega see ülikoolilinnas elamine maakat muuda, nagu näha,isegi euronymfitamise termin tundmatu :) Nende nimedega on üldse sellised toredad lood,et püüad,teed mingeid asju ridva ja nööriga,et mugavam püüda oleks ja et kala võtaks.Aja möödudes saad teada,et igal liigutusel on ka uhke nimi.Varemalt sai putukat ikka ujutatud ja nööri heidetud ja heitel teist kätt kasutatud jne.Nüüd swingid,mendid,haulid,oironümfitad jne.Tegevuste nimetusi on palju aga ühele tehnikale pole uhkes keeles vastet leidnud,et kui kahlates tuleb häda peale ja ühe käega juhid lennukaritva ja putukat,aga teisega juhid siis seda teist liini,et kuidas selle tehnika nimetus võiks olla :?: ;)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 23 Veebr 2021, 12:47 Aja möödudes saad teada,et igal liigutusel on ka uhke nimi.
Ükskord vaatasin, et misasja mul sõber Margus teeb, kuidagi kummaliselt heidab, küsin, vastab, et kle ma ei viitsi enam neid koonusleadreid osta, püüan tasapaksu tamiiliga ja raske putukas ja viimane lõpp ei sirgene, et teen ühe tagasi nõksaka heite lõpus. Kunagi interneeduses sobrades sain teada, et eesti keeles nõksakas tagasi tähendab londoni murdes tuck cast .
Vahet pole, mis nimega midagi kutsuda aga midagi teisele seletades või ise küsides tuleb lõpuks sinna välja jõuda, et kõik saavad asjast aru. Ma arvan, et kui jubedalt vaeva näha ja näiteks sedasama mendingut järjekindlalt näiteks nööri kohendamiseks või parendamiseks hakata kutsuma, siis osadele võib külge jääda aga ju see mõistete värk jääb kokkuvõttes kahekeelseks segapudruks.
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 23 Veebr 2021, 13:13 teen ühe tagasi nõksaka heite lõpus. Kunagi interneeduses sobrades sain teada, et eesti keeles nõksakas tagasi tähendab londoni murdes tuck cast .
See on väga hea näide sellest,et mida ma mõtlesin ennist.Nõksakas tagasi on kõigile arusaadav.Pilgutada silma ja öelda,et teen peent Tuck Casti,siis tuleb ilmselt ikka lahtiseletada,et teed nõksaka tagasi :) Ega ma millegi vastu võitle,kasutan samuti seda kahekeelset segaputru,lihtsalt minuarust on kohati need targad terminid kummalised.Seesama euronymf (nagu euroremont)tähendab nagu midagi ja samas ei tähenda tuhkagi.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Mitmes hollywoodi muuvis on kõrva karganud, et maakad kutsuvad teda puurotiks, mittemaakad kutsuvad männipuuoravaks, pole raatsinud osta ennem, nüüd imedemaa postikana tõi, ühe miniwolly kohe keerutasin sellest.
v71.jpg
v72.jpg
v73.jpg
v74.jpg
Risto

Postitus Postitas Risto »

156222992_1907403332741607_2281059072136841180_n.jpg
Squirmyde aasad tegin läbipaistvast nymph body wrapist. Ei ole küll hästi veniv ja mõni aas tuli natuke suur aga õnneks hoiab seda dildot ilusti kinni.
2 alumist niit ja traat on pigstickerid.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Tiptop maod.
Kuigi ma ise panin ka peale esimest läbiajamist pika squirmy pildi, siis ma püüdsin oluliselt lühemalt tilbendavatega, jõe ääres õpid siva, kui toksivad ja otsa ei taha jääda, siis ju esimene loomulik reaksioon väiksem putukas otsa panna, selle puhul siis lühendada, ma vist osadel esimese liigutusena tõmbasin kuulipoolse saba küljest ja konksupoolse natuke lühemaks, kuna särge oli palju jões, kui on ainult suurema kala tema, säinas-turb(jõekas?), siis äkki võib pika maoga ka püüda, ei tea, mõtisklen lihtsalt. Eks proovides selgub, mis see paras pikkus on. Mul eelmine aasta muud polnud, kui roosa ja maaussivärvi helepruun, värvide koha pealt ei oska ka miskit targutada, mis veel võiks toimida.
Neid alumisi olen harva netis kohanud, kellegi juttu, et kus ja miks pole trehvanud, ei oska miskit arvata peale selle, et kõike tuleb ise testida.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Keegi siukest kohta teab, kus jubedalt putukaid põhja jääb ? Saaks mõned augud karpi tekitada ja uuesti siduda. Praegu karbid üsna täis, mõne luuluputuka või katsetuse võib siduda.
Selle kummijuku kere nii seotud, et fluororoheline floss alla ja mattvalge kummiga üle, täitsa puruvana mulje jätab. Mul pole need kummijukud lagunenud ja ma ei tule üle ribide ei mono ega traadiga, kui püügiputukat seon. Sellele otsustasin lõpused ka panna, sai vähemalt kauem nikerdada.
m1.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 02 Mär 2021, 11:16 Keegi siukest kohta teab, kus jubedalt putukaid põhja jääb ? Saaks mõned augud karpi tekitada ja uuesti siduda.
Isegi selliseid kohti ei reeda,endal ka hea putukaid põhja jätta 8-) Tee mida tahad,no ei saa sõbralikku soovitust hammastetaga hoida,kui indikaatori ära võtad,siis usu mind,hakkab putukaid põhja jääma,kindlasti hakkab ;)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Ega ma vastu ei vaidle, et kalapüügiks ei pea keerulised putukad olema. Püüavad lihtsad karvatupsud küll. Ma võin omale seda luksust ju lubada küll, et pea kogu aeg praktiliselt mõtlema, et kui kaua sidumine aega võtab ja kas see väljendub praktilises kalade arvu numbris.Täiesti vabalt võin ka lollitada ja ühe elemendi putukal ära jätta, juurde pookida või vahetada või siduda valetpidi. Mulle on vaja seda vahepeal.
Need said kraanikausis ära ujutatud, ujuvad täiesti horisontaalselt. Viimasel pildil on küll näha materjal thoraximulli sees aga ma mainin nime ka ära - Mirage Braidback, lapik punutis. Kunagi oli mõte sellega keresi mähkida prooviks aga ei meeldinud.
m26.jpg
m27.jpg
m28.jpg
Vanakuri

Postitus Postitas Vanakuri »

Pimedad sügisõhtud käes ja hakkasin järgmiseks hooajaks putukaid siduma. Alustuseks mõned nümfid. Prince, perdigon, tag jig ja maeiteamismustputukas nr 14 konksul. Zebrad ja väiksem jänesekarvatuust nr 16 konksul (kõik Ahrex-i konksudel). See küüruga konksule seotud jänesetuust sai tehtud mõttega et äkki see võiks ka külmemal ajal valgele kalale meeldida (särg vms). Allikaks siis mingi UK foorum mida praegu enam üles ei leidnud, kus umbes sellist putukat soovitati just talviseks särje, turva jms valge kala püügiks. Sellega seoses üks küsimus ka, äkki kellelgi on selles osas ka Eesti kohta mingi kogemus olemas. Et kui sügisesel / talvisel ajal maa on must ja jõed lahti, siis millised putukad võiks talvituspaikadesse kogunenud valgele kalale mekkida?
IMG_1165-2.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Päris südatalvel pole ise särge püüdnud, põhjus väga lihtne, kala on passiivne ja kössitab talvitusaukudes. Ma elan Keila jõe ülemjooksul, siin ilusat särge jätkub, meetripooleteise pealt väga mugav püüda ka teist, talvel 2+kuni 4m soontes ja aukudes, no pole seal mugav püüda. Aprilli alguses olen püüdnud, no mitte süvenenult, möödaminnes, pead auto kinni, vaatad, kas on koostöövalmid, kui on, siis saab vabaujutamisega kah püüda.
https://youtu.be/JpteMsSchMk
Minu meelest saab sellega kala, mis otsa seotud on, oma lemmikud on kummijukud, kõigeparem on neid keerata Virtual Nymph Skin nimelisest kummilindist, jumala sitt saadavus sellel, oleks vaja natural ja translucent ja markeriga teed, mis tahad, need kogu aeg otsas, altenatiiv on kummikinnas jms. Ma selliseid enam ei seo aga näris neid kah väga hästi särg, seon sellise kuuliga, mis keerab konksu taevapoole ja cdc kaelus enamasti.
n14.jpg
n15.jpg
n17.jpg
Arvan närib väga laia skaalat see särg, su pildil keskel 3 kribu peaks väga ok olema. See kõige parempoolne üks mu lemmik , orange tag, seon selliselt umbestäpselt
v80.jpg
ja püükaelusega ka.
Ma ei tea kuhu me niimoodi ükskord jõuame, jumal hoidku, inimesed tunnevad särjepüügi vastu huvi :shock:
n16.jpg
Vasta