Märjad putukad ja nümfid.

T.H

Re: Märjad putukad ja nümfid.

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 27 Jaan 2022, 16:43 Kle kas sa madudega püüki ei taha proovida ? Seoks sulle kiirlaaditavaid konkse
ja teeks laadimisriista ja annaks kummi kah ? Täiesti kindlalt ei pea putukavalik keeruline olema edukaks lendõngepüügi nautimiseks.
Olen aru saanud,et ühel tänapäevasel,õigel lennundusemehel peavad ka maod karbis olema,seega miks mitte ja ei,ei pea see valik keeruline olema.See valik peab olema just selline,et end mugavalt ja julgena veeääres tunda ja püüki nautida.Kes millise valikuga seda tunneb ja teeb on juba see asja "keerulisem"pool 8-)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu »

Kidaga konksu peale ei saa siduda suurema numbriga, ei lähe sellest pirni mulgust läbi
#8 peale sulle, omale 8 ja 10 kah. Üsna ebalevalt sidusin seda pruuni RC "kurku" . Eks
vormistamise võimalusi mitmeid. Kui seda fluorofiibrit palju tundub, siis näri vähemaks.
Pommikindel putukas, a kas ta sellisel kujul ka toimib, pole aimugi.
j79.jpg
Osaval kalamehel on alati õnne.
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 28 Jaan 2022, 21:56 Pommikindel putukas, a kas ta sellisel kujul ka toimib, pole aimugi.
Kui ükskord vette saavad,siis panen pilti,et on siis pöial üles või all.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Vahelduseks sidusin midagi jaburat kah,häkkel üle kahe korra kerest pikem ja värvid on ka nagu nad on 8-)
20220129_142346.jpg
Vanakuri

Postitus Postitas Vanakuri »

Sidusin kah vahelduseks mõned märjad putukad. Alexandral on proportsioonid suti paigast, loodetavasti kala ei pane pahaks :geek:
IMG_1381.jpg
IMG_1210.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Vanakuri kirjutas: 29 Jaan 2022, 20:19 Sidusin kah vahelduseks mõned märjad putukad.
Tipptopp. Need natuke pikk ja natuke lühike loksuvad paika. Kui mina selliseid päid sidusin, nagu alexandral, siis öeldi sõbralikult, et angerja pea. MB paksuke pea tuleb paanikakeerdudest ja võibolla ka niidi paksusest. Niit on maitseasi aga omal lemmikniidid UTC 70D ja GSP(nano silk) 50D, veevus, semperfli. Mina sain küll kala nii angerjapeade, kui paanikakeerdudega, niiet lipsu külge ja vette.
T.H kirjutas: 29 Jaan 2022, 14:47 värvid on ka nagu nad on
Ilmselt ahnus. Sul rohelise kerega tegija salat olemas, nüüd tegid üleni seda värvi ? 8-)
Omal tänane värvirikas üllitis siuke
j86.jpg
sitt taust aga seda oranzi kaelust ikka on
Natuke seda ja toda
j81.jpg
j82.jpg
j83.jpg
j84.jpg
Ja siis veel üks väike ja lühike #16
j85.jpg
Vanakuri

Alexandra sai seotud veevuse 6/0 niidiga, ilmselt natuke liiast selle putuka jaoks. Muidugi peaks niidi lamedamaks kruttima putukat lõpetades... MB jaoks kasutasin 14/0 veevuse niiti, seal pigem see teema et see kaelus sai alguses aasast liiga kaugele seotud ja pärast tiibade sidumist oli maru palju ruumi. Sealt vist siis need paanikakeerud :D Aga selle pehme kaeluse teemaga mul tegelikult küsimus ka - enamus foorumeid ja ka youtube väidavad et nurmkana, laanepüü, nepi jmt sarnaste lindude pehme kaeluse sulg seotakse reeglina sule tipust konksu külge. Samas loen praegu Dave Hughes raamatut "Wet Flies" ja tema seob kaeluse sule alati kohe alguses nö tüve poolelt konksu külge. Mulle see viimane variant tundub kuidagi töökindlam. Tipust sidudes kipub sulg teine kord katki minema jne. Aga kas ühel või teisel variandil on mingi muu põhjendus, sellest ma lõpuks aru ei saanudki 🤷
Kuvatõmmis 2022-01-29 230343.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

Alexsandra,ehk Lady of the Lake on minujaoks üsna tähenduslik putukas.Tahaks väga teada,et mis ajendil Vanakuri selle sidus? Kaeluse kohta arvan,et maitseasi-kes kuidas harjunud on ja kindlamana end tunneb.Kaeluse fiibrid on suunaga sabapoole,teoreetiliselt oleks tipust sidudes seda lihtsam saavutada,kuna siis on fiibrid juba suunaga tahapoole.Praktikas on see saavutatav nii tipust kui rootsust sidudes,suurt vahet pole.On veel see konks,et olenevalt sulest fiibrid ühele poole pikenevad ja teisele lühenevad.Sellest lähtudes saab putukale eri otstest kaelust sidudes vähe erinevat välimust kaeluse osas,ühepikkuste fiibrite puhul vahet pole.Selline sogane jutt vist aga sidudes üht ja teist varianti leiab praktikaga kindlasti endale parima lahenduse.Aga veelkord,kuidas Alexandra silma jäi?
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Vanakuri kirjutas: 29 Jaan 2022, 23:16 Aga kas ühel või teisel variandil on mingi muu põhjendus, sellest ma lõpuks aru ei saanudki
Ma seon tipust kõik püü kaelused aga ma panen kaks korda liimi niidi peale umbes 8-10mm pikkuselt, tipp kinni kahe keeruga, paar liimiga keerdu, tipu jääk tagasi, paar keerdu, lõikan maha, keeran häckli ära, kinnitan kahe keeruga, lõikan kontsu maha, paar keerdu liimiga. Hästi õrna rootsuga kana panen nii edehäckliks, et sulg risti konksuga, kaheksalaadselt kinni, siis painutan sulerootsu kere poole ja seon kinni, jääk maha ja siis keeran sule ja kinnitan niidiga läbi tulles.
Ilma ühegi liimita peaks kindlam jääma nii, et niit jääb konksukaare poole, keerad sule konksusilma poolt kaare poole, hoiad ja tuled läbi kogu sule niidiga läbi konsusilma poole. See on reaalne, kui sulekeerdusi on rohkem. Selliste edehacklite puhul, nagu hõre ämblik, kus võibki olla ainult üks pööre sulega, seal pole nagu kuskilt läbi tulla.
Hans
https://www.youtube.com/c/HansWeilenmann/videos
on siuke mees, kelle PUUDUVAD paanikakeerud :D
Mina kunagi palju vahtind neid videosi ja ju targemaks kah saanud, variante võib uurida,
a ma teen edehäklid nagu ütlesin.
Oleneb vast putukast kah, kas kere on sile või kere on paks dubbing või paks dubbingu kuul ennem edehacklit jms
Jutujätkuks illustratsioon Hansult
https://youtu.be/DQH_CroTxCA?t=169
T.H

Postitus Postitas T.H »

T.H kirjutas: 29 Jaan 2022, 23:47 Alexsandra,ehk Lady of the Lake on minujaoks üsna tähenduslik putukas.Tahaks väga teada,et mis ajendil Vanakuri selle sidus?Aga veelkord,kuidas Alexandra silma jäi?
Mina õppisin kunagi selle putuka pealt,et kuidas punast kui väga pretensioonikat värvi doseerida ja kuidas hõbedast keret vajadusel kuldsema poole siduda jne.Ühesõnaga see putukas avardas nii mõnegi asja poolest silmaringi.Seega küsisingi endajaoks üsna loogilise küsimuse aga vastust nagu pole.Nädala pärast on selle küsimuse ja ka kogu teema niikuinii kõik unustanud ja enam pole lootustki seda üles soojendada aga ega ma tea,ehk polegi vajadust,elame vaid hetkes.Emotikoni,mida selle hala lõppu panna pole veel leiutatud.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 30 Jaan 2022, 21:17 Emotikoni,mida selle hala lõppu panna pole veel leiutatud.
Mh, targutamise lõppu käib see - :idea:
Arvan, et vanakuri ei mõelnud mitte midagi, lihtsalt tahtis ja sidus.
Ise olen täpselt sama teinud. :idea:
Aga konkurendid ei maga, täidavad karpe
j87.jpg
Päris iga varianti reana ei seo, a mul tuleb neid üksikuid kah ikka.
Seon, vaatan, mõtlen, vahest jääbki üksikuks.
j88.jpg
Vanakuri

T.H. ausalt öeldes sattusin selle putuka peale suhteliselt juhuslikult mingis artiklis. Püüdis kuidagi kohe pilku. Paabu on juba iseenesest äge material. Sinna juurde korralik kroom ja natuke tulipunast... Siis lugesin natuke ajaloo kohta ja huvi pärast otsustasin ka proovida. Kindlasti kulub kohe algaval hooajal ära. Kas siis jões või miks mitte ka mõnes lapimaa järves.

PS oleks hommiku poole vastanud aga selle asemel möödus päev suuremalt jaolt lumelabida seltsis...
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 30 Jaan 2022, 22:00
T.H kirjutas: 30 Jaan 2022, 21:17 Emotikoni,mida selle hala lõppu panna pole veel leiutatud.
Mh, targutamise lõppu käib see - :idea:
Arvan, et vanakuri ei mõelnud mitte midagi, lihtsalt tahtis ja sidus.
Ise olen täpselt sama teinud. :idea:
Aga konkurendid ei maga, täidavad karpe
Mitte targutamise, vaid hala lõppu ja ilma mingi mõtteta pole küll sidumisel mingit mõtet 8-) See on hea,et konkurendid ei maga,kukub kogemata minu karpi ka midagist.
Vanakuri kirjutas: 30 Jaan 2022, 22:09 T.H. ausalt öeldes sattusin selle putuka peale suhteliselt juhuslikult mingis artiklis. Püüdis kuidagi kohe pilku. Paabu on juba iseenesest äge material. Sinna juurde korralik kroom ja natuke tulipunast... Siis lugesin natuke ajaloo kohta ja huvi pärast otsustasin ka proovida. Kindlasti kulub kohe algaval hooajal ära. Kas siis jões või miks mitte ka mõnes lapimaa järves.

PS oleks hommiku poole vastanud aga selle asemel möödus päev suuremalt jaolt lumelabida seltsis...
Täna sai endalgi piisavalt labidatrenni tehtud.Natuke tuleb ju vinguda ja klouni mängida ka, et sellel üritusel hinge sees hoida.Ega foorumil endal miskit elu pole,ikka sellisena nagu me ise teda teeme ta ka on.Siinkohal on väga meeldiv,et keegi veel viitsib sõna võtta.Mina ja sepaonu võime ju vahvaste omavahel lobiseda aga ikka loodaks,et teised ka kaasa lööksid.Aleksandra kohta targutaks (nagu sepaonu mainis :idea: ),et seo kõrvale sellist varianti,millel tiivas punast pole,või pane tiiba kummalegi poole ainult üks punane sulefiiber sarvedeks ja kerele seo kuldne keere või üldse terve kere kuldne ja proovi neid mõlemaid.Junglecock silmad võiks ka olla.Igatahes kui Alexandra moel või teisel ära proovid oleksin igati tänulik kui saaks infot,et kuidas toimis või tundus.Ette tänades!
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Koristasin sidumiskonkut ja lauda kuna enam pold võimalik midagi üles leida. Paar kummijuku proovi tegin.
Madude teema huvitab mind väga, arvan, et ahvenale meeldivad need maod.
Tegelikult "seotakse" neid niimoodi
https://youtu.be/P5fk6FVyvw8?t=42
aga kuna mul nende kummide vastupidamisest kogemus olemas, siis jõe ääres ma mingi liimituubiga jurada ei viitsi.
Üks katsetus uue kummiga
v7.jpg
ja siis sõbrale kah alustasin.
v8.jpg
Roostevaba traadi asukoht on praegu veel müstika aga küll ma ta üles leian, mingi
maovalik on kah olemas, isegi natuke juurde tellisin. Kogu värvivalikuga jurada ei viitsi,
naturaalne pruun, äkki punakam pruun, tavaline punane, oranz, hakkabki juba liiga palju saama.
Laia maailma ässad kah ussipüügi toimimisest
https://www.youtube.com/watch?v=5zqn1BvrwRE&t=327s
Risto

Postitus Postitas Risto »

Mul endal kõige tulemuslikum olnud must. Meeldib ahvenale,säinale, haugile. Vist mõne särje sain ka mustaga eelmine aasta.
Suvel peaks proovima turba Kasari kärestikelt. Roosat vist pakutakse enamasti forellile.
Ja muidugi kunagi sattusin juutuubis video peale kus keegi härra püüdis merest merikat roosa squirmiga. Ja sai kala ka. :shock:
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Ma süsimustale andnud jigitajana palju võimalusi, kõige rohkem on nõrgalt käivitunud must kuldse ja rohelise teraga ahvenale. Kokkuvõttes must minu värv pole jigis. Kõik mootoriõli variatsioonid töötavad ahvenale, alates läbipaistvast ja lõpetades sünkjastumeda oliiviga. Tera sees on oluline komponent. Mul microjigide konksudele samasugused aasadega variandid seotud. Isegi täna käis mõte peast läbi, et mis microjigide poole pealt nende lennukaomadesse sobiks aga ....jigitamise oluline osa on põhja peal mängitamine, no saaks ka lennukaga mängitada aga no ei taha ja pole vaja. Need microjigi ja lennuka numfimise piirid on kohati hägustumas aga lennukal kõige loomulikum asi siiski ujutamine. See kummivorst sobib väga hästi ujutamiseks, kogu aeg ei püüa sellega, a kevadel minu meelest võib taskus olla küll, paned naljapärast otsa, võid üllatuda
https://flyclub.ee/download/file.php?id=45
T.H minisett kah valmis. Sportlikust huvist üks karbi konksu peal, paar tina kere peale keeratud, paar kuul keskel(mis näeb huvitav välka aga madu sitem otsa saada üle kuuli surkides), söötmistraat kah sellistes värvides, et kui rohu sisse pudeneb, ju üles leiab. Kummi ei hakanud pildile panema.
v11.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 02 Veebr 2022, 20:18 söötmistraat kah sellistes värvides, et kui rohu sisse pudeneb, ju üles leiab.
Söötmistraat väga stiilse disainiga,keermejärgi liigitaks pigem striimeriks kui lõhekaks 8-)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 03 Veebr 2022, 23:39 Söötmistraat väga stiilse disainiga
See on muideks väiksemapoolsest väärispuidu palgist tehtud, kuidas ma nüüd delikaatselt sulle ütlen, põrutan äkki otsekoheselt, et hambaorgist 8-) Nagu Sveitsi multitool, paned limuka otsa, naudid ilma, närid võileiva ära, urgitsed hambavahesi, elu on lill :D
Selle kummimao saab hädaolukorras muidugi ilma traadita kah aasadesse, tipetijupiga, a natuke rohkem sudimist, kaob nagu see mõte ära, et näritakse kumm ära, ok, plaks uus asemele.
Täna selline pesakond pingist
v14.jpg
Muideks esimene tsehhi enda tsehhinymf on pärit aastast 1987 ja maha viksitud ühe poolakate putuka pealt.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Natuke teistmoodi microWolly #10 , kere dubbingloopiga pandud männiroti ja fläsa segu
v15.jpg
Peaks ühe seeria siduma, osad 10 ja osad 12
Forkale pole vajadust nii väikseks minna aga ma mõtlesin ahvenale pakkuda.
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 04 Veebr 2022, 23:48 Muideks esimene tsehhi enda tsehhinymf on pärit aastast 1987 ja maha viksitud ühe poolakate putuka pealt.
Väga vahvad tsehhikad,kui see pisike foamitükike mis sul käepärast oli on täis saanud,siis võid mõne niisama juurde puistata ;) Aga ajaloohuvilistele on kindlasti tore uurimine selle raskustatud nümfi lühimaapüügi kohta.1984 aastal poolakad seda kodus,Dunajeci jõel toimunud võistlustel tegid ja võitsid.Ajaloo kohapealt on alati hea kasutada "väidetavalt",sest väidetavalt olid nad tänu oma väga kehvale varustusele sunnitud seda lühimaapüüki tegema aga õnneks oli see väga tulemuslik ja tsehhid oskasid sellest ülikiirelt õigeid järeldusi teha, tänapäeval teamegi seda püügistiili ja ka putukat czech nymphingu nime all, polish nümfing kahjuks seda kuulsust ei oma,kuigi on samuti siiani olemas.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 06 Veebr 2022, 00:36 siis võid mõne niisama juurde puistata
sisetunne ütles niigi, et mõne võiks teha ja kamasan 110 #10 üks ja kaks #12 sai tehtud
Ma vaadanud viimasel ajal interneedust, et mida need tsehhi poole pealt seovad, no see äurostiil ja
liimiputukad sealgi popiks muutunud aga oma larvat seovad edasi, väga palju ka nende ärritustäppidega.
Putukad on neil enamasti saledamad, osalt sellest, et lapikut tina kasutavad ja kui 2-3tk otsas, siis annab
kaal kah välja. Ühe putukaga püüdja peab mõtlema selle peale, kui midagi teiste pealt maha viksib.
Ma olen kah katsunud saledamat joont nüüd selle talve sidumises hoida aga tina siiski ümar mul.
See minu mainitud tsehhi värk siit pärit
https://www.youtube.com/watch?v=i3qHYGbKMEk
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

sepaonu kirjutas: 05 Veebr 2022, 18:07 Peaks ühe seeria siduma, osad 10 ja osad 12
Mis siin ikka mökutada, sidusin kribuwollysi. Enamustel kaelus dubbing, mõnel ka sulg või karv.Keredes kah erinevusi.
v19.jpg
v20.jpg
v21.jpg
Peale #12 tundub #8 juba kohutav ankur olema 8-)
v22.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 07 Veebr 2022, 12:13 Peale #12 tundub #8 juba kohutav ankur olema 8-)
Äge pesakond "kribuwollysi".Kui ankrutest rääkida,siis lihtsalt võrdluseks,no puhtalt pullipärast panin selle pildi,tegu ju ka märgade putukatega 8-) .Ülevalt alla suurused #8,#1,#1/0,2/0 ja spey #3/0.
20220207_221650.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Noh näed mõistliku konksu peal konksud. Ma omal näpust 12/0 kolmiku haru läbi tõmmanud, sain ise sõprade abiga hakkama. Teinekord sain näppu vist #18 lühikese säärega, silmini sees, pold kuhugi lükata ega tõmmata, kiirabi teema. :D Ilma kidata konksud muidugi sellles suhtes kompud.
Juurdlesin putuka lihtsuse üle, küsisin ego käest kah, see oli nagu tumm leilis, köh ja möh. Tuli meelde selline putukas nagu Kobberbassen, dubbingukuul lihtsalt. Selle materjali nimi on Pro Dub Yarn, veniardi oma, vaatasin, et semperfli-l kah midagi olemas. Valmistootega muidugi see asi, et on mis ta on versus lihtsalt dubbing, mida segad selliseks nagu tahad. Tegin selliseid tutikesi, kere see dubyarn, näpuotsatäis jänest kaelusesse. Vaatame, mis härrad arvavad sellest.
v26.jpg
Vahepeal võib märjast peast kah uurida putukaid, et mis nägu on.
v23.jpg
v24.jpg
v27.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

Need putukad mul selle mõttega pandud, et suuruseni #3/0 olen punast püüdnud.Olen saanud ka #4/0 suurusega,aga siis haugipüügi käigus juhuslikult.Siin see mõtte ja valikute koht ongi,et kuna ja kus ja millega ja kui suurega jne.Lendõngega püük on faaantastiline 8-)
Vasta