Märjad putukad ja nümfid.

Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Re: Märjad putukad ja nümfid.

Postitus Postitas sepaonu »

Üks siuke paar
j24.jpg
j22.jpg
ja üks siuke
j23.jpg
juurde.
Ei tea kas kummijukusi võiks kah olla?
Osaval kalamehel on alati õnne.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Kuulpeade vahele üks tavalisem märg kah.
175 #8
175 #8
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 08 Jaan 2022, 21:57 Ma siis pistan pildi siia ja küsin, et siukest tahadvä.
j14.jpg
Siukest tahan ka ja mõte juba liigub,et kus ja kellepeal proovida ja pane nüüd märgade pilte ka,mis valik see üks nüüd siis on 8-)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 12 Jaan 2022, 21:48 mis valik see üks nüüd siis on
Praegu tuleb tuugalt putukat, mingi tõrge (tõrgun), kuulidega nümfiread tegemata lõpuni.
Mul raske uskuda, et flymf võiks wolly liidripositsiooni kevadel kõigutada aga proovida ju võiks
aga forkale on ta töötav putukas ennem päevikut päris pikalt. Kuuli või tina panemine keresse peaks
püha tõe vastu olema, sest londoni murdest eestistades peaks ikka lendav nümf olema aga
seda kah tehtud ja toimib raskustatult kah. Need #8/175 peal ja paljas konks.
Saba cdc, kere hall ja pruun opossum vaheldumisi,lahtiharjatud, kaelus püü fiibrid koos cdc-ga dubbingloopiga pandud.
Kollakad, beezikad, pruunikad, pastellsed omal töötanud.
j28.jpg
Valge keermega tag ehk BP, sama konksu peal.
Saba tipet, kere hüljes, enne kaelust ülisalajane 8-) must UV sünteetika, kaelus omavärvitud eesti püü.
j30.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 13 Jaan 2022, 22:20 Mul raske uskuda, et flymf võiks wolly liidripositsiooni kevadel kõigutada aga proovida ju võiks
aga forkale on ta töötav putukas ennem päevikut päris pikalt.
Täitsa nõus,et proovida võiks ja BP võiks ka ära proovida.Võibolla tekib teistel küsimus,et miks ma ise neid ei seo endale? Kõiki putukaid ei ole keegi võimeline ära siduma.Tekivad ka omad lemmikud,minul keerlevad paljud nümfid Hare´s Ear teema ümber,üks universaalsemaid, kuid seon ja püüan ka väga paljude teiste nümfidega.Sama wet fly´dega,lemmikteema käib March Brown´i ümber,kuid kasutan ka väga palju teisi ja üsna teistsuguseid putukaid.Teise püüdja putukat pole kerge järgi siduda,see on nii.Peab väga hästi pihta saama siduja mõttele,et tabada nüansse,mis on tihti määravad.Siit tulevadki need lõputud arutelud,et ei tea,minul Red Tag ei tööta või mõni striimer-lõhekas ei tööta jne.Tegelikult pole see juhuslikult järgi seotud putukas päris see.Proovimiste ja katsetamiste järel võib selleks töötavaks versiooniks osutuda võibolla kümnes ... putukas?Sellepärast ongi mul hea meel katsetada sepaonu toimivaid putukaid.See eeltöö on tal tehtud ja minul sellevõrra lihtsam ;)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 14 Jaan 2022, 21:21 minul keerlevad paljud nümfid Hare´s Ear teema ümber,üks universaalsemaid
ega see flymfki midagi muud ju pole. 8-)
Kergemana ja pinnapoolsema ujumisega paigutub vast rohkem koorumise poole. Ma arvan, et ma olin kunagi nii loll, et vaatasin selle flymfi pilti, ahvisin järgi ja siis vast nutsin jõe ääres kevadtalvel, no rsk sitt putukas, ei upu ju üldse. Maakas on kaval, kui ei uppu, siis paneme tina ja kui vaja, siis kuuli kah. No mis ta siis on, polegi muud, kui näiteks Guide's Choice Hare's Ear , onju.
RC on minul kindla peale putukas, a vot märja konksu peal ma temaga püüdnud pole, no võibolla kunagi midagi juhuslikult aga kõige rohkem ma püüdnud kevadtalvel B830 #8 ja #6 peal ja konkreetne marabou tiib mul , no bucki ja vasikaga kah. A sellisel kujul saad katsetamiseks 175 #8 peal. NB! See saba peal olev karv kaasa ei tule, kavatsen sellest #32 peal sääse siduda.
j33.jpg
Eelmine talv sidusin neid karvapalle koos PTNümfidega koos, Samasuguse Sawyeri traaditehnikaga seotud, ülilihtne siduda, kui paras traat olemas. Olemus kah võrreldes igasugu cdc ja püü kaeluste jms wärgiga lihtne, kui kala sööma peal, siis ta fiibreid putukal ei loe. See sidumine mul veel pooleli aga vast 2-3 värviga piirdun.
j35.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 14 Jaan 2022, 22:28 NB! See saba peal olev karv kaasa ei tule, kavatsen sellest #32 peal sääse siduda.
Sain nüüd õigesti aru,et konks #32 ?See on ju päris sääsest kolm korda väiksem.Ma pole sellist konksu näinudki ja ega näe kah,isegi kui ninaall oleks ja näpuga näidataks,et vaata,konks on siin 8-)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

No ma olen kõge väiksemaid sidunud 102Y #21, mis peaks siis teiste konksude mõõdustikus 20 olema, isegi püüdnud olen ja kala saanud, öösel, siukeses valguses(hakkasime püüdma)
j40.jpg
ja otsind küünega seda 20 konksu kala kurgust. Isegi selliste värvide pärast ei taha tegelikult
j41.jpg
ja mis veel 32 siin veel rääkida. Muideks juba 20 konksuga ilmneb see, et 50-70D niit ei mahu konksule ära 8-)
Ridade vahelt tuleb lugeda. Kui ma kirjutasin, et karv on minu oma, siis oleks pidanud aru saama, et näe
alles pildi pealt nägin seda prügi ja ega teist korda klõpsata ei viitsi ;)
Paar wollyt keerutasin täna, konksusääre pikkus 7mm, keret pole vaja siduda, saba kinnitad ära, törts dubbingut ja edehackle koht
j39.jpg
ja et natuke topicuga kah haakuks, siis üks tõugupilt kah
j38.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 15 Jaan 2022, 18:13 ja mis veel 32 siin veel rääkida. Muideks juba 20 konksuga ilmneb see, et 50-70D niit ei mahu konksule ära 8-)
Ridade vahelt tuleb lugeda. Kui ma kirjutasin, et karv on minu oma, siis oleks pidanud aru saama, et näe
alles pildi pealt nägin seda prügi ja ega teist korda klõpsata ei viitsi ;)
Saan aru,et mind on tahetud alatul moel alt tõmmata :) No minuteada ka lõpevad enamus konksud juba alla #20 ära.Üksikud #20 ja väga haruldased veel pisut #20 peale.Aga üks korralik sepp pidi ka kirbule rauad alla lööma,seega jäi pisuke kahtlus,et äkki endale ise sepistanud need #32 hed 8-) No ei kujuta ette,et mäherduse lipsu otsas sul see #21 seotud oli? Karistuseks seod mulle viimasel pildil näha tõuke ka 8-)
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

T.H kirjutas: 15 Jaan 2022, 19:27 et mäherduse lipsu otsas sul see #21 seotud oli? Karistuseks seod mulle viimasel pildil näha tõuke ka
Konksusilmast läheb kenasti 0,16 või 0,18 läbi, päris täpselt ei mäleta, igal juhul 0,2 ei lähe.
No seon siis karistuseks, igavusest klõpsasin pilte kah, üks päris udukogu, teiste pealt saab enamvähem aru.
Äkki keegi tahab proovida ise siduda.
1.natuke tina konksule ja nidiga paika see
2.niidiga ühtlasemaks kere ja ühtlasi ka alusvärv, sabasse üks jaanalinnu sule fiiber ja ümmargune või D-ristlõikega kumm(ta tegelikult mingi plast),
vinyl rib, d-rib või mis nende nimed on netis.
3. Kummiga üle kere konksusilma poole jättes väiksed praod keerdude vahele
4.jaanalinnu fiibriga järgi, kinni, niidivahetus.
5.näpud tatiseks, vead kõik fiibrid allapoole, paar korda tõmbad, klaara.
6. markerit kuhu soovi on, uv-pläga selja peale ja siva puruvana jalad taeva poole, siis ei jookse jalgadesse.Lampi ja valmis.
Nagu sellel pildil ka näha pole jaanalinnu fiibrit täpselt jätkunud, ma pikki jalgu nagu gammararusele võiks siduda ei taha, võtan
sule tipupoolt neid peenemaid, no nipanapa jätkus/ei jätkunud. No õnneks läheb sõbrale, alati saab öelda, et ära virise, loodus pole ideaalne
,maakoht, käib küll 8-)
j42.jpg
j43.jpg
j44.jpg
j45.jpg
j46.jpg
j47.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 15 Jaan 2022, 22:41 võtan
sule tipupoolt neid peenemaid, no nipanapa jätkus/ei jätkunud. No õnneks läheb sõbrale, alati saab öelda, et ära virise, loodus pole ideaalne
,maakoht, käib küll 8-)
Ega kokkuhoid pole koonerdamine 8-) Müügikuulutustes oli pakkuda väga peen prügikorv sidumispingile,mul endal selline paarieurine säästukas,rahul,minujaoks täiesti oma otstarvet täitev variant.Nii mõnigi putukas seotud selle prahi seest leiduvast kraamist.
20220116_125717.jpg
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Mind häirib prügikorv sidumispingi juures/all, ma olen proovinud, panen näpuga ühte prügikarpi, mis on käeulatuses. Mudleri pead lõigates panen küll lõugade alla. Mul mingi vana lastest jäänud kontorilaud, metsikult hästi ei sobi aga ümber ei viitsii ehitada ja osta ei raatsi, ajan läbi....aga... ükspäev nägin lauakatteid plastist, no vot selle peaks küll panema, ennem vibraga liimiplärakad maha laskma ja siis parajaks lõikama, jätsin meelde, kus poes neid oli.
Kle praegu siuke seis su foamitükil, ma liiga suurt teadlikult ei võtnud. Vastan ka kohe ette ära, et mul suuremat polegi. 8-)
j48.jpg
2x#10 ja 2x#12 neid viimaseid tõuke.
Ise liimimeheks ei kavatse hakata, kuigi ilmselt on see võimalik, interneeduses selliseid püügikarpe küll näinud, kus kõik ongi liimist tehtud, liimilarvad ja perdildod jms Mõne #12ja #14 sidusin omale kah, üldse ilma tinata, äkki saan kunagi nii julgeks, et panen raskustatud nümfile seltsiliseks samasse rakendusse. Selle uv-pläga vastupidavust ma kah ei tea, ma eeldan, et selline koorik seljal võiks ju kunagi ära laguneda. Vat esimene tõugupilt ainult uv-ga tehtud, teine lakki kah lõpetuseks pandud, sellel jälle panemata, no lakk libedam, voolavam, läikivam, a ma püügiputuka peaga kah ei vaevle, et ta läikiv must oleks, sisse imbub see benecci, aitab küll, olgu matt.
j49.jpg
Sul midagi silma jääb, siis maini, et kle keeruta mulle kah.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Eile lõpetasin igava halli rea ära, täna kribusi PTN ilma kaeluseta, arvan, et närib siukesi kah
j53.jpg
T.H

Postitus Postitas T.H »

sepaonu kirjutas: 16 Jaan 2022, 22:34 Kle praegu siuke seis su foamitükil, ma liiga suurt teadlikult ei võtnud. Vastan ka kohe ette ära, et mul suuremat polegi. 8-)
No seal ju vägev rivi putukaid ja tühja ruumigi veel küll ;) Sellepeale mõeldes,et kas mingid putukad on püüdjad või mitte on minuarust sidumisel kolm varianti.Esimene on see,et jäljendada väga täpselt etteantud sidumise retsepti koos materjalidega,mis ei eelda mingit reaalse püügi praktikat aga kõigile igati näha,et on oskust siduda või mitte.Teine on see,kui siduja arvab,et sellist võiks kala võtta ja kolmas on see,et siduja teab,et sellist kala võtab.Teise ja kolmanda variandi puhul on juba vajalik korralik reaalse püügi kogemus,putuka väljanägemine või sidumise ilu pole siin enam nii määrav.Muidugi ideaalne on putukas,mis on perfektselt seotud ja toob laitmatult ka kala,see on esteetiliselt kindlasti kõige nauditavam.Ainult püüdja ise teab,kui väärtuslik üks või teine putukas tal on.Panin selle kirja sellepärast,et tuli meelde üks ammune seik,kui nähes minu putukakarbis olevaid putukaid soovitati need koos karbiga minema visata.See oli tingitud puhtal kujul sidumise perfektsusest,et kui ilusad ja täpsed putukad välja näevad.Püügiputukatena tunneksin end nendega ka praegu veeääres üsna kindlana.See ilu on ikka väga vaataja silmades ja võib väga erineda,sellepärast pole ka kunagi võistlusmomendiga üritustest osa võtnud,sest seda putuka sisu on ikka väga keeruline hinnata.
Vasta