Märjad putukad ja nümfid.

Vanakuri

Re: Märjad putukad ja nümfid.

Postitus Postitas Vanakuri »

Tänud piltide ja nõuannete eest! Mis puudutab särje, turva (ja muu valge kala) püüki siis sel suvel kuumade ilmadega teadlikult vältisin punase kala kiusamist ja sai korralikult mööda kasarit ja pärnut valget kala taga aetud. Sealt jäi kuidagi külge, hakkas meeldima ja peale seda ongi käigud olnud sisuliselt 50/50. See virtual nymph skin on tõesti paras defitsiit, vaatasin oma "kodupoed" (mistpool, troutline) üle ja sealt naturaalse värviga variandid otsas... Aga jätkan otsinguid :D Õnneks leidsin sahtli põhjast paki natuke teistsugust materiali (https://mistpool.com/en/product/2583/ki ... skins.html), saan sellega katsetada.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu »

Ma ostsin troutlinest mingid päevad tagasi 4,5mm läbipaistvat, jäi minust maha ka veel seda, caddis greeni ostsin kah, see kevadel tegija, ma siiani ise värvinud. Laius oleneb vast sellest, et mis konksule siduda, mul vast kõige rohkem #14 peale seotud. Esmane valik on suur konks aga sellist asja on olnud küll, et alustad 10-12ga ja noeimidagi nagu, kerged toksud, paned 14 ja läheb oluliselt paremaks, 16 on kah karbis olemas aga mulle nii kribud ei meeldi. Suuremas jões on enne meresärje jõkke tulemist puruvana tegelikult õnnetu pisike kribu. Tark punniõngemees läheb korjab puruvana konksu otsa panemiseks kuskilt kraavist, seal vesi soojem ja putukas poole suurem. Väikse kere peale seda vns paela venitad kitsamaks, siis väga popilt just ribiline ei jää, lamedam jääb, kalal sest vist üsna savi, sest päris puruvana pole selline ribiline vaid on jätkuline. Kõik need traadiga ribiliseks tehtud, kummist ümmargused ja D profiiliga kummid, ilma ühegi ribita siledad jms toimib samuti, pole vist metsikult muretseda vaja. Konksu suuruse valik, mingi värvivalik, särjel näiteks valge/hele, (hele)roheline, kolmas värv vastavalt maitsele, näiteks kollakam, ise olen oranziga kah püüdnud, porgandit ta vist näinud pole aga sööb vist selle pärast, et keilas oranz gammarus kah olemas jões, kuulpea raskuste valik kah, kui sooloputukaga püük ja särg peaks kaetud olema. Osa särjesöögist kõlbab ilmselt turvale kah, ise pole nende kummijukudega turba proovinud, mingid muud lemmikputukad mul paika loksunud, püüan kah sisuliselt ainult vabaujutamisega.Särje puhul indikaatoriga püük oluliselt efektiivsem.
Osaval kalamehel on alati õnne.
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu »

Koristada pole jõudnud, kohutavalt paha on siduda segaduses, kui pikem vahe on vahel olnud, pärast, kui on meeles, kus asjad segaduse sees on, siis pole häda midagi 8-) Mõned kummijukud soojenduseks
n28.jpg
n29.jpg
Osaval kalamehel on alati õnne.
Vasta