Putukasidumise nõuandeid

Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Re: Putukasidumise nõuandeid

Postitus Postitas sepaonu »

muruvana kirjutas: 12 Juun 2021, 19:54 Nüüd panen sinna suht täpi aind ja varjan sedagi, nagu proff.
Käi rohkem kalal, saad sivem sellest profijamast välja. 8-)
Siukest täpitagi pole vaja siduda, kus nähtamatu tag on. Suurus....ee....peab paras olema, erinevaid peab olema.
Põhihäda vist ikka hirm, enesekindluse puudumine. Mul oli alguses kah red tagi hirm, läbi orange tagi sain välja, see hakkas tööle, pärast tuli red tag kah järgi. A ma seon põhiliselt fluoro fiibrist tagi, vahest tipetist kah. Sellesama lehe peal ülevalpool näha, palju ma umbes panen. Eraldi putukas suus pilte ei korja , mõned juhuslikud tulevad ise.
https://flyclub.ee/download/file.php?id=692&mode=view
siin pikkus näha, 2,5 musta täpivahe pikkust
j3.jpg
Mul omal mingit au ega äbitunnet pole solkimise koha pealt, ristan lõdva randmega red tagi, zulu, black pennelli ja viimasest ka orange versiooni. Natuke ikka seon paabu fiibriga kah aga üldiselt sünteetika.
Red tagi või ükskõik millist muud putukat testides/maha tehes ikka tahaks kuulda kõigepealt seda, et sain sellega ja siis sellega ja siis tagiga mitte halligi, panin jälle selle, närib täiega. Selline jutt, et peksin päev otsa tagiga, ei toksugi, no see jutt ei lähe.
Ja selline aeg on täitsa olemas, kus tag-i üldse eii taha. Kui tagutult pole extra seotud, siis kõige lihtsam asi jõe ääres, tag noaga maha nüsida.
Osaval kalamehel on alati õnne.
Kasutaja avatar
muruvana

Postitus Postitas muruvana »

Ma ka kõigest pannud sabasid, siidist, lõngast, a pikkust olen konksukaareni pannud ainult või imenõksa üle. Oranž saba on millegipärast proovimata, seda peaks nüüd siduma prooviks.
T.H

Postitus Postitas T.H »

Kustutasin oma loba ära.Rohkem kalale,hea nõuanne.
Karlil

Postitus Postitas Karlil »

Mis lampe ja UV liime te kasutate?
On mingeid kombinatsioone, mida väga ei soovita? MIks ?
Kas keegi omab kogemust LOON Infinity lambiga?
Kasutaja avatar
sepaonu
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu »

Omal kõige lollikindlamaks osutunud bugbond original ja bugbbond light, lambiks jumal teab kust ostetud odav pliiiatstüüpi, näeb välja selline
https://www.adh-fishing.com/fly-tying/f ... e-uv-laser
Ma Looni ühte pläga ostsin, minu jaoks oli täiesti sobimatu, voolavus puudus üldse, no äkki oli lihtsalt valet tüüpi või vana võimisiganes, üks Looni lamp oli kah halejõuetu, no äkki kah vale lamp. Mul oli Loon UV Clear Fly Finish ilma ühegi lisandita, praegu pakuvad flow ja thick, ju asi areneb.
Mitte sidumise jaoks vaid ehete jaoks ostsin Gulfi värvilisi uv plägasi ja sellise lambi
https://mistpool.com/fi/tuote/3323/gulf ... amppu.html
Uv plägade miinus oli see, et pudelid seesoleva kogusega võrreldes liiga suured, pläga ise nõrga voolavusega, lurtsuta ja lurtsuta ja oota, kuni mööda seina tuleb. Selline asi on ok, kui pläga hakkab lõppema, mitte uuest peast. Lamp täiesti värskelt täislaetud 18650ga töötab ja natuke hiljem jõuetu, ka lüliti võltsis. Niipalju, kui soome foorumis on silma jäänud, siis osad kiidavad gulfi ja osad laidavad, mina mingit lõplikku hinnangut ei taha anda, pole nii palju proovinud.
Kui ennem pole kasutanud mingit pläga, siis ostes ja esmakasutusel võib selguda, et ei sobi või pole rahul või lootsid miskit muud, no äkki peab siis miski muu pläga ostma. Mina teen põhiliselt väikseid täppe, päeviku konksu väljumise kohta foamist tugevdan, nymfi thoraxi kilp, haugiputuka pea karvade koolutamine vähese liimi määraga, muid pisistoperdusi ja kinnitusi. Keegi teine tahab võibolla surf candy laadseid putukaid teha, palju materjali lihtsalt peale lasta.
Need peenemad eraldi ostetavad toruotsikud on head , ma ise jube rahul nendega.Mul bugbondi omad aga neid pakuvad teised kah.
Osaval kalamehel on alati õnne.
Vasta